دبستان پسرانه - کاشمر
امروز    ساعت:
ویژه ها
نظر سنجی
عملکرد سایت رادر قسمت اخبار را اعلام دارید:

عالی

خوب

متوسط

ضعیف

گزارش سالیانه88-87

فعاليتهاي پرورشي و فرهنگي

دبستان پسرانه امام حسين (ع) كاشمر

سال تحصیلی 1388-1387

جلسات مذهبي و اعتقادي :

 

1-برگزاري مراسم زيارت عاشورا هر هفته روزهاي چهارشنبه از ساعت 7:30 الي 8 صبح

2-قرائت دعاي صلوات خاصه هر هفته روزهاي سه شنبه

3-قرائت دعاي سلامتي امام زمان (عج) روزهاي شنبه و پنج شنبه هر هفته

4-برگزاري مراسم عزاداري در دهه اول ماه محرم هر روز توسط دانش آموزان در صبحگاه مدرسه.

5-عزاداري هئيت دانش آموزي مدرسه از مركز پيش دبستاني شماره 5 امام حسين (ع) كاشمر تا باغمزار

6-سخنراني مدير و معاون پرورشي مدرسه در مناسبتهاي مختلف سال در صبحگاه مدرسه.

 

نماز جماعت:

 

برگزاري نماز جماعت و آموزش نماز جهت كلاس هاي سوم تا پنجم توسط مربي پرورشي مدرسه روزهاي شنبه هر هفته . در نماز جماعت طبق جدول زمان بندي هر هفته يك كلاس شركت دارد.

 

جلسات دانش آموزي:

 

جلسات ماهيانه شوراي دانش آموزي با حضور اعضاي اصلي وعلي البدل شوراي و مربي پرورشي و مدير آموزشگاه. از آذر تا دي ماه 4 جلسه تشكيل شده است و 2 جلسه قبل از برگزاري انتخابات شوراي دانش آموزي جهت اعضاي ستاد برگزاري انتخابات.(جمعا 6 جلسه در شش ماه اول سال تحصيلي برگزار شده است) در اين جلسات مربي پرورشي و مدير آموزشگاه به سئوالات و طرحهاي دانش آموزان پاسخ هاي لازم را ارائه نمودند.

 

برگزاري جشن به مناسبتهاي مختلف:

 

1-برگزاري جشن و توزيع بسته بندي نقل و شكلات و شيريني به مناسبت تولد امامان معصوم و اعياد مسلمين (عيد فطر وقربان  و غدير) در طول شش ماه اول سال تحصيلي 88-87 .

2-برگزاري جشن عيد غدير و اهداي هديه و شال سبز به دانش آموزان و كادر اجرايي و آموزشي سيد آموزشگاه و توزيع بسته بندي نقل و شكلات و سكه و شيريني بين دانش آموزان مدرسه.

 

 

 

مسابقات آموزشگاهي :

الف )مسابقات فرهنگي و هنري  معارف اسلامي آموزش و پرورش مرحله مقدماتی:

شركت در تمامي مسابقات فرهنگي هنري معارف اسلامي مقطع ابتدايي آموزش و پرورش :

1-مسابقه روزنامه ديوراي يك گروه 4 نفره  .

2-مسابقه طراحي – نقاشي و خوشنويسي  13 نفر از هر پايه يك نفر.

3-مسابقه احكام  سه نفر از كلاسهاي سوم تا پنجم از هر كلاس يك نفر.

4-مسابقه اذان سه نفر از كلاسهاي سوم تا پنجم از هر كلاس يك نفر.

5-مسابقه قرائت سه نفر از كلاسهاي سوم تا پنجم از هر كلاس يك نفر.

6-مسابقه حفظ قرآن كريم پنج نفر از كلاسهاي اول تا پنجم از هر كلاس يك نفر.

7-مسابقه سرود مقطع ابتدايي يك گروه 20 نفره دانش آموزان.

جمعا 51 نفر از دانش آموزان مدرسه در مسابقات شركت دارند.

مسابقه سرود همگاني معلم توسط كليه دانش آموزان .

ب)مسابقات فرهنگي و هنري  معارف اسلامي آموزش و پرورش مرحله شهرستان:

- شرکت در مسابقات فرهنگی هنری معارف اسلامی آموزش و پرورش کاشمر در رشته های حفظ قران مجید – قرائت قرآن کریم – اذان – احکام , نقاشی – خوشنویسی - روزنامه دیواری و سرود , که در  همه رشته ها دانش آموزان مدرسه حائز رتبه های اول تا چهارم شدند و از طرف مدیریت آموزش و پرورش کاشمر لوح تقدیر و جوایزی برای آنها اهدا شد که این جوایز و لوح ها در موقع تحویل کارنامه ها به دانش آموزان اهدا شد . به 23 نفراز دانش اموزان آموزشگاه که حائز رتبه شده بودند جایزه اهدا شد.

قابل ذکر است که در مسابقات قرانی و معارف اسلامی این آموزشگاه حائز رتبه اول آموزشگاه های ابتدایی سطح شهرستان شد.

ج) مسابقات داخلی آموزشگاه:

1-شركت در مسابقه جدول به مناسبتهاي مختلف كه از طرف آموزش و پرورش بين دانش آموزان توزيع شد و اهداي 4 جايزه به نفرات برترآموزشگاه  از طرف آموزش و پرورش شهرستان .

2-برگزاري مسابقه نقاشي به مناسبت هاي مختلف مانند عيد فطر– عيد قربان-  عيد غدير – روز پليس – ماه محرم – دهه فجر – روز بهداشت و سلامت – كتاب و كتابخواني – روز 22 بهمن – شهادت حضرت محمد (ص) و امام حسن (ع) و امام رضا (ع) و.... و اهداي جايزه به نفرات برتر تقريبا به 50 نفر جايزه اهداي شده است.

3-برپايي مسابقات طناب كشي – ماست خوري – پيدا كردن سكه از داخل ظرف آرد – جاي خالي صندلي و ... به مناسبت ايام ا... دهه فجر در روز 21 بهمن و اهداي 17 جايزه به نفرات برتر اين مسابقات.

4-برگزاري مسابقه روزنامه ديواري به مناسبت دهه فجر و شركت در مسابقات فرهنگي هنري آموزش و پرورش و موسسه فرهنگي آموزشي امام حسين (ع) كاشمر و اهداي جايزه به 8 نفر از شركت كنندگان در مسابقه روزنامه ديواري دهه فجر.

5-شركت در مسابقه روزنامه ديواري(12 نفر و 4 گروه ) و نقاشي كودك و محرم(25 نقاشي) موسسه فرهنگي آموزشي امام حسين (ع) خراسان .

جمعا به 75 نفر ازدانش آموزان جايزه اهدا شده است.

6- شرکت  20 نفر از دانش آموزان آموزشگاه در جشنواره جوانه های ولایت موسسه فرهنگی اموزشی امام حسین (ع) مشهد مقدس و کسب مقام در رشته ها خوشنویسی – نقاشی – المپیاد علوم – ریاضی و ادبیات پایه های چهارم و پنجم , که در اختتامیه این جشنواره لوح تقدیر و جوایزی به نفرات برگزیده اهدا شد. قابل ذکر است که از  طرف موسسه به تمامی افرادی که در این جشنواره شرکت نموده بودند جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

 

برپايي نمايشگاه:

 

1-برپايي نمايشگاه كتاب به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني و فروش بيش از 100 عنوان كتاب .

2-برپايي نمايشگاه نقاشي به مناسبت هاي مختلف و بازديد خوب دانش آموزان از اين نمايشگاه.

3-برپايي نمايشگاه روزنامه هاي زمان انقلاب از 26 دي تا 22 بهمن در سالن آموزشگاه و بهره برداري از آنها  توسط دانش آموزان در مسابقات مختلف دهه فجر.

 

 

بانك تلاش:

 

راه اندازي بانك تلاش و خريداري بيش از 500 جايزه به ارزش 300 هزار تومان در ابتداي سال تحصيلي :

1-اهداي جايزه به نفرات برتر آموزشي با توجه به كارت تلاش از بانك جوايز  به دانش آموزان برتر علمي و اخلاقي از هر كلاس 60 نفر جمعا 360 نفر از بانك تلاش جايزه در سال تحصيلي 88-87 دريافت نمودند.

2-اهداي جايزه از بانك تلاش به دانش آموزان برتر درس زبان انگليسي – قرآن و تربيت بدني جمعا 90 نفر جايزه از بانك تلاش در سال تحصيلي 88-87دريافت نموده اند.

3-اهداي كارت تلاش وجايزه از بانك تلاش مدرسه به دانش آموزان برتر در امورات پرورشي و بهداشتي(برگزار كنندگان فعال صبحگاه مدرسه – مداحان نمونه – اعضاي شوراي دانش آموزي برتر و دانش آموزاني كه در امر مسواك زدن  و استفاده از دهان شويه و رعايت نكات بهداشتي كوشا بودند) جمعا به 70 نفر از دانش آموزان.

كارت تلاش :

كارت تلاش جهت دانش آموزان برتر علمي – پرورشي – بهداشت و ورزشي بين دانش آموزان توزيع مي شود اين كارت ها داراي سه مرحله مي باشد هر گاه هر سه مرحله توسط آموزگار يا مربي علامت زده شود كارت جهت خريد از بانك تلاش به مدير مدرسه تحويل داده مي شود و با امضا و مهر مدير مدرسه كارت آماده خريد از بانك تلاش مي شود و مسئوليت اين بانك به عهده معاون آموزشي آموزشگاه مي باشد.

در سال تحصيلي جديد به هر كلاس 60 عدد كارت تلاش به معلمان تحويل داده شده است  كه تا به حال 240 عدد كارت تلاش توسط آموزگاران به دانش آموزان تحويل داده شده است. و 110 عدد كارت توسط مربيان و معاون آموزشي به دانش آموزان اهدا شده است.

انجمن ها و ستاد هاي فعال:

انجمن اوليا و مربيان كه در روز پيوند اوليا و مربيان در آبان ماه جلسه اوليا و مربيان به صورت هماهنگ بين مدارس امام حسين (ع) كاشمر برگزار شد و در اين جلسه اوليا توسط مشاور نمايندگي موسسه كاشمر ارشاد و راهنمايي شدند.

جلسه انجمن اوليا و مربيان هر ماه يك بار در مدرسه با حضور اوليا و مربيان و كادر اجرايي مدرسه برگزار ميشود.و تصميمات لازم جهت بهبود وضع آموزشي و پرورشي آموزشگاه اتخاذ و به مرحله اجرا در مي آيد و يك نفر از اعضاي انجمن به عنوان بازرس از روند فعالبت ها بازديد و گزارش خود را در جلسه به حضار اعلام مي نمايد.

شوراي دانش آموزي:

8 نفر از دانش آموزان مدرسه به عنوان اعضاي شوراي دانش آموزي توسط دانش آموزان در انتخابات شوراي دانش آموزيز مدرسه  كه در آبان ماه برگزار شد انتخاب شدند. كه 5 نفر به عنوان عضو اصلي و 3 نفر به عنوان عضو علي البدل و چهار گوره مشغول به فعاليت هستند. و در هر ماه يك بار جلسه اعضا با مسئولين مدرسه برگزار ميشود و اعضا مشكلات و نظرات دانش آموزان را جمع آوري و در جلسه مطرح مي نمايند.

ستاد اقامه نماز جماعت:

اين ستاد توسط مدير – معاون – مربي پرورشي – نماينده دبيران و نماينده دانش آموزان راه اندازي شده است و اقامه نماز و جدول زمانبندي حضور كلاس هاي درس در نماز جماعت مدرسه و تعيين امام جماعت به عهده اين ستاد مي باشد.

ستاد امر به معروف و نهي از منكر :

اين ستاد جهت احياي امر به معروف و نهي از منكر بين دانش آموزان وكادر اجرايي و آموزشي مدرسه با عضويت مدير – معاون – مربي پرورشي – نماينده دبيران و نماينده دانش آموزان مشغول به غعاليت مي باشدو هر دو ماه يك بار  اعضا گزارش كار و تبيلغات انجام شده توسط اعضا در جلسه ستاد مطرح مي شود.

ستاد نو آوري و شكوفايي:

اين ستاد با عضويت مدير – معاون – مربي پرورشي – نماينده دبيران و نماينده دانش آموزان در مدرسه تشكيل و صورت جلسات برگزار شده در آموزشگاه و فعاليتهاي انجام شده مدرسه مورد توجه اين ستاد قرار مي گيرد و نتايج اين جلسات بررسي و در ستاد نوآوري مدرسه مورد بررسي قرار مي گيرد و جهت مناسبتهاي مختلف اعضا نظرات خود را مطرح و طرح هاي بهتر صورت جلسه و به اجرا در مي آيد.

 

آموزشي:

مانورهاي آموزشي:

مانور زلزله و ايمني در روز ايمني 9 آذر 87 همزمان با ديگر مدارس كشور در مدرسه برگزار شد. در اين طرح دانش آموزان 2 روز قبل با اهداف اين مانور توسط مربي پرورشي آشنا شدند و در روز اجراي مانور با موفقيت اين مانور در مدرسه برگزار شد.

پيك هاي آموزشي :

 

پيك هاي آموزشي دو هفته اي يك بار از طرف موسسه فرهنگي آموزشي امام حسين (ع) خراسان جهت كليه مدارس امام حسين (ع) مقطع ابتدايي خراسان بين دانش آموزان توزيع مي شود. در اين پيك ها دانش آموزان با سئوالات مختلف درسي آشنا مي شوند.و در اين طرح كليه آموزاگاران  مدارس ابتدايي امام حسين (ع) خراسان از نظر آموزشي در يك سطح قرار مي گيرند.در اين طرح هر چند نوبت يكي از آموزگاران مدرسه سئوالات اين پيك ها را طرح مي كنند.

 

آزمون هاي بنيه علمي :

 

آزمون بنيه علمي از طرف آموزش و پرورش كاشمر در مدرسه برگزار شد و آزمون مفهومي كاربردي  بنيه علمي از طرف موسسه فرهنگي آموزشي امام حسين (ع) در دو مرحله بين مدارس ابتدايي امام حسين (ع) خراسان بين كلاسهاي سوم تا پنجم برگزار مي شود.

 

 پيك  نوروزي:

 

جهت هماهنگي بين مدارس ابتدايي امام حسين (ع) خراسان پيك هاي نوروزي از طرف موسسه فرهنگي آموزشي امام حسين (ع) خراسان بين دانش آموزان توزيع شد .ضمنا پيك هاي نوروزي آموزش و پرورش نيز بين دانش آموزان توزيع شده است.

 

آزمايشگاه :

 

جهت درس علوم كمد تجهيزات آزمايشگاهي در مدرسه موجود مي باشد و آموزگاران در زنگ هاي علوم و رياضي از وسايل كمد آزمايشگاه استفاده مي نمايند و در دفتر آزمايشگاه  هر نوع آزمايشي كه در كلاس درس انجام مي شود توسط آموزگاران ثبت مي شود.و هر ماه يك دفعه دانش آموزان پايه هاي سوم تا پنجم از نزديك با وسايل و آزمايشات گوناگون درسي در  آزمايشگاه مركزي جابر بن حيان آشنا مي شوند.

 

طرح رو به سوي يار:

اين طرح توسط آموزگار كلاس سوم جهت آشنايي و يادگيري بهتر لقاط جديد درس بخوانيم و بنويسيم هر دانش آموز يكي از كلمه هاي جديد درس را انتخاب و دانش اموز ديگر معني كلمه مورد نظر را از آخر كتاب پيدا نموده و هر گاه دانش آموزي كه كلمه جديد را نام ببيرد دانش آموزي كه معني كلمه را پيدا نموده دست خود را بالا مي برد و با اجازه معلم خود معني كلمه را با صداي بلند بيان مي كندو دانش آموزان ديگر همزمان كلمه جديد و معني كلمه را ياد مي گيرند.

اردوهاي علمي :

 

1-جهت اشنايي بيشتر دانش اموزان پايه پنجم با انواع سنگهاي موجود در اطراف  محيط زندگي خود ، دانش آموزان پايه هاي پنجم به همراه آموزگاران خود از معدن سنگ  موجود در مناطق ييلاقي شهرستان بازديد داشتند.

2-دانش اموزان پايه سوم  و چهارم جهت آشنايي با كانون فكري پرورشي كودكان و نوجوانان  به همراه آموزگاران و مربي پرورشي آموزشگاه از نزديك با فعاليتهاي كانون آشنا شدند. 

3-دانش آموزان پايه سوم جهت آشنايي با موزه از موزه آرامگاه شهيد مدرس (ره) بازديد نمودند و با قسمت هاي مختلف موزه آشنا شدند . و بعد از بازديد به زيارت آرامگاه شهيد مدرس (ره) و قبور شهدا عزيمت نمودند.

4- شرکت کلیه دانش آموزان آموزشگاه در اردوی یک روزه به محل اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید جعفریان شهرستان خلیل آباد در اردیبهشت 88 . در این اردو دانش آموزان از محیط اطراف این اردوگاه و برنامه های فرهنگی هنری ورزشی بهره مند شدند. این اردو همه ساله در آخر سال تحصیلی جهت کلیه دانش اموزان برگزار می شود.

5- اردوی جشنوراه جوانه های ولایت که حدود 20 نفر از دانش آموزان جهت شرکت در مسابقات فرهنگی هنری و ورزشی حضور فعال داشتند و از برنامه های جانبی این اردوی دو روزه از قبیل زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) و بازدید از بازار های اطراف شهر مشهد و.... بهره مند شدند. این اردو از طرف موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) برگزار شد.

 

ورزشي:

در هفته دو ساعت درسي به درس ورزش اختصاص دارد و جهت درس ورزش جهت كليه پايه ها يك  مربي  ورزش  در  آموزشگاه مشغول به خدمت مي باشد .

دانش آموزان  و بازيكنان برتر جهت تيم ورزشي فوتسال از اول سال تحصيلي انتخاب مي شوند و در مسابقات ورزشي  آموزش و پرورش در دهه فجر شركت نمودند.

بهداشت:

اين آموزشگاه يك مربي به عنوان مربي بهداشت مشغول به خدمت مي باشد كه در هفته دو روز به مشكلات و فعاليتهاي بهداشتي مدرسه رسيدگي مي نمايد و هر هفته يك بار دانش آموزان در زنگ بهداشت دندان هاي خود را مسواك مي زنند و با دهان شويه دهانو دندان هاي خود را ضد عفوني مي نمايند و هر چند وقت يك بار توسط مربي تست هاي بينايي سنجي و رواني جهت دانش آموزان اجرا مي شود و معاينه دهان و دندان  و قدو وزن دانش آموزان توسط مربي بهداشت  صورت مي گيرد و دانش آموزاني كه مشكل داشته باشند به مراكز بهداشت و مراكز درماني شهرستان معرفي مي شوند.                                                                                           

اين سايت تا كنون 361730 بازديدكننده داشته است
© تمامی حقوق این پایگاه
متعلق به موسسه فرهنگی آموزشی
امام حسین علیه السلام می باشد